laminaty-do-druku

Laminaty i folie do powlekania i uszlachetniania druku – Classica

Nowoczesna poligrafia stawia na jakość, ponieważ wymagają jej współcześni konsumenci. Laminowanie druku jest jedną z bardziej powszechnych, jeśli nie podstawowych form uszlachetniania druku. Materiały drukowane takie jak: katalogi, wizytówki, MENU w sieci restauracji, ale i nawet ulotki są obecnie powlekane folią w procesie laminacji z kilku bardzo ważnych: praktycznych i marketingowych powodów. Druk laminowany jest zabezpieczony przed zewnętrznymi czynnikami, a przy tym bardziej utrwalony i mniej podatny na zniszczenie. Laminaty standardowe wykonane z folii propylenowej BOPP i warstwy termo-kleistej EVA: jak folia błysk, czy folia mat dodatkowo zmieniają wizualny charakter wydrukowanego materiału – w zależności od tego jak załamują światło widzialne. Laminaty do druku dzielą się w zależności od swojego przeznaczenia dla końcowego odbiorcy. Poza wspomnianymi foliami nadającymi połysk lub matowy charakter wydruku występują jeszcze inne, bardziej ekskluzywne formy laminowania druku.

Folia Soft Touch

Folia soft touch nadaje wydrukowi wizualnie matowy charakter, jednak w odróżnieniu od standardowego matowego laminatu BOPP dostarcza wrażenia aksamitnej, miękkiej i delikatnie oleistej powierzchni w dotyku. Jest to film laminujący typu premium w naszej ofercie aż w trzech różnych wariantach grubości.
folia-film-laminat-soft-touch

Folia Anti Scratch

Klienci, którzy stawiają na trwałość materiału wybierają dodatkowo folię-laminat typu anti scratch, który chroni druk przed zadrapaniami, odciskami i wygięciami.

Cold foil (folia na zimno) i Hot Stamping Foil

Jednak techniki i metody uszlachetniania druku poprzez folię poszły bardzo do przodu na przestrzeni lat i bardziej wymagający klienci wykorzystują w swoim marketingu folie ozdobne o podłożu aluminiowym takie jak: hot stamping foil, czy cold foil tzw. folia na zimno. Dzięki takim materiałom mogą wzbogacić swoje materiały poligraficzne o bardziej metaliczne, kolorowe, złote czy srebrne elementy.

hot-stamping-foil-plytyoffsetowe
laminaty-BOPP-błysk-mat-folia-soft-touch-anti-scratch

Laminaty do druku w naszej ofercie

Nasza firma zaopatruje w najwyższej jakości laminaty standardowe typu BOPP: folia mat i błysk, jak również laminaty soft touch i anti scratch cechujące się zdumiewającymi właściwościami fizycznymi w stosunku do ceny. Dodatkowo w naszej ofercie znajdują się folie metaliczne wykorzystywane w procesach uszlachetniających typu hot stamping foil, czy “folia na zimno” (Cold Foil).