warstwy-płyty-offsetowej-emulsja

Płyty do druku offsetowego – technologia wytwarzania

Naświetlarnia CTP (ang. computer-to-plate) jest jednym z głównych pomieszczeń produkcyjnych każdej dużej drukarni offsetowej tj. pracującej na maszynach do druku offsetowego. Urządzenie do naświetlania płyt tzw. naświetlarka (ang. platesetter) naświetla za pomocą wiązki laserowej obraz drukowany na płycie aluminiowej powlekanej specjalną warstwą emulsji światłoczułej. Obraz ten nanoszony jest w procesie druku na arkusz papieru z pomocą farby przylegającej do naświetlonej emulsji, kolejno przenoszonej na obciąg offsetowy a wreszcie arkusz papieru. Płyty offsetowe dzielą się w zależności od procesu naświetlania na płyty analogowe (starsza technologia), płyty CTcP naświetlane laserem UV, i wreszcie bardziej współczesne płyty offsetowe CTP wywoływane termicznie w dedykowanej chemii i bezprocesowe płyty CTP. Proces produkcji płyt offsetowych różni się najbardziej emulsją którą jest powlekana jej aluminiowa podstawa. Od procesu technologicznego jaki został użyty przy produkcji płyt offsetowych zależy jej jakość i wyznaczane standardy. Płyty offsetowe w naszej ofercie przechodzą szereg rygorystycznych i innowacyjnych zabiegów nim zostaną powleczone emulsją światłoczułą. Do głównych procedur należą: wytrawianie elektrochemiczne, anodowanie warstwy aluminium, hydrofilowanie chemiczne, wreszcie powlekanie matrycy. Zobacz nasz katalog by przeczytać o tym z jaką dbałością i precyzją przygotowywane są nasze płyty CTP.

Płyty offsetowe CTP

Flagowy produkt naszej firmy przeznaczony do większości znanych naświetlarek CTP tj. Kodak, Screen, czy Heidelberg. Płyty dzięki technologii chemicznego uszczelnienia idealnie nadają się do wysokich nakładów: 100 000 – 120 000 odbitek, zarówno po “odgrzaniu”. TUV pracują ze standardowymi farbami jak i farbami UV. Do płyt oferujemy również dedykowaną chemię: wywoływacz THP-TOP 2w1.

płyty-offsetowe-do-druku-ctp

HS-920-plyty-offsetowe-CTcP

Płyty offsetowe CTcP

HS-920 – CTcP

Flagowy produkt naszej firmy przeznaczony do większości znanych naświetlarek pracujących w systemie CTcP tj. Luscher, BasysPrint, Cron, Amsky i innych. Płyty są wykonane w wysokiej jakości i przyjaznej użytkownikom pracującym w systemie UV CTP. Gwarantują dobre odwzorowanie i niski czas procesowania. Idealnie nadają się do wysokich serii nakładów – 100 000 odbitek. HS-920 odwzorowują obraz wysokiej liniatury 175 lpi. Oferujemy również dedykowaną chemię: wywoływacz TOP.

Płyty offsetowe PS

Konwencjonalna, analogowa i przyjazna użytkownikom płyta offsetowa PS. Płyta gwarantuje dobre odwzorowanie obrazu i cechuje się długim okresem ważności do użycia. Dostępna we wszystkich formatach na zamówienie. Do płyt oferujemy dodatkową chemię: wywoływacz TOP.

Analogowe-płyty-offsetowe-PS

Bezprocesowe płyty offsetowe

W naszej ofercie znajdują się również bezprocesowe płyty offsetowe produkowane zgodnie z nowoczesną technologią.